
Наприкінці листопада 2022 р. з’явилися перші фото снарядів калібру 152 мм українського виробництва. І ось нарешті ці снаряди, вже в достатньому для бойового використання обсягу, були помічені на фронті. На це звернув увагу OSINT-акаунт Ukraine Weapons Tracker.
На фото, що оприлюднив Ukraine Weapons Tracker, можна побачити артилерійські боєприпаси українського виробництва, а саме 152-мм фугасні снаряди ОФ-25Т 2022 року випуску, які можна використовувати з радянськими буксируваними гаубицями Д-20, 2А65 «Мста-Б», а також з САУ 2С3 «Акація» та САУ 2С19 «Мста-С».
Індекс снаряда ОФ-25Т відрізняється від індексу класичного радянського снаряда ОФ-25, ймовірно через іншу техніку виготовлення. Снаряди зібрані з кількох відфрезерованих частин, що дозволяє легко їх ідентифікувати. Застосовувана вибухівка також відрізняється від радянської. Замість А-ІХ-2 (гексал) в радянських снарядах, в ОФ-25Т використовується менш потужний тротил.
Крім того, на думку OSINT-спеціалістів, Укроборонпром перезаряджає відстріляні гільзи 152-мм снарядів новими зарядами. На деяких фото на гільзах, окрім звичайного радянського маркування, можна побачити нове, датоване 2022 роком.
Як стверджує Укроборонпром, виробництво снарядів калібру 152-мм, яка мало розпочатися ще декілька років тому, було зірвано через підрядників, які не змогли забезпечити поставку вибухової речовини та обладнання для виробничої лінії. По цих фактах відкрито кримінальне провадження.
Зараз і ЗСУ, і російські окупаційні війська намагаються усіма силами розв’язувати проблему нестачі боєприпасів. Україна краще захищена від «снарядного голоду» внаслідок постачань снарядів як радянських калібрів, так і калібрів НАТО, від західних партнерів. Крім того, використання сучасних 155-мм гармат, які мають кращу за радянські точність, допомагає зменшити витрати снарядів. А ось росіяни намагаються налагодити виробництво в Росії та Білорусі, а також закупити снаряди у Північної Кореї, але щільність обстрілів з боку військ агресора вже значно зменшилась порівняно з початком повномасштабної війни.
Нагадаємо, артилерія залишається основною вогневою силою цієї війни, як і 80 років тому, як і 105 років тому. Масове використання фронтової авіації майже неможливо через високу щільність засобів ППО з обох боків.
Джерело: www.mezha.media