protelecom

43% українців ставали жертвою кібершахраїв — опитування Rakuten Viber

Команда Rakuten Viber в Україні провела опитування, щоб дізнатись, який відсоток українців стикався з кібершахраями. 43% кажуть, що ставали жертвою зловмисників, ще 38% стикалися з ними, але не реагували на провокації. До того ж 85% українців впевнені, що кількість кібершахраїв суттєво зросла.

Київ, 18 липня 2023 року. Rakuten Viber провів опитування серед українців і дізнався, який відсоток респондентів стикався з кібершахраями в інтернеті та чи вважають вони, що кількість зловмисників зросла за останній рік. В опитуванні в офіційному каналі Viber Україна взяли участь більш як 50 тисяч користувачів з України.

Результати опитування показали, що 81% українців стикалися з кібершахраями в мережі: 43% ставали жертвами злочинців, ще 38% отримували підозрілі повідомлення або дзвінки, та не реагували на них. Лише 19% ніколи не зустрічалися з подібним в інтернеті.

На питання “Чи ставали ви жертвою кібершахраїв в інтернеті?” відповіді розподілилися наступним чином:

Rakuten Viber також запитав українців, чи зросла на їхню думку кількість кібершахраїв за останній рік. 85% респондентів впевнені, що інтернет-злочинців стало значно більше, лише 2% думають протилежне — що зловмисників у мережі менше, ніж було раніше. Ще 6% опитаних відповіли, що кількість кібершахраїв залишилась на тому ж рівні, а 7% відзначили, що не цікавляться цим питанням.

Відповіді на питання “Як вважаєте, кількість інтернет-шахраїв збільшилась за рік?” розподілилися так:

Команда Rakuten Viber в Україні закликає довіряти лише перевіреним джерелам та контактам і завжди перевіряти інформацію про збір чи волонтерську ініціативу в інтернеті.

Джерело: Rakuten Viber

Viber – найпопулярніший в Україні месенджер, він встановлений на 98% смартфонів. Під час війни команда Viber робить усе можливе, щоб українці залишались на зв’язку та отримували актуальну та перевірену інформацію з офіційних каналів. Десятки мільйонів українців надсилають один одному безплатні текстові повідомлення у Viber, здійснюють відеодзвінки, спілкуються в групових чатах, стежать за оновленнями від медіа, державних органів, відомих людей та брендів. Ми гарантуємо своїм користувачам свободу та безпеку спілкування за допомогою наскрізного шифрування за замовчуванням.

Exit mobile version