
КМДА розповіла, що новий мобільний застосунок «Київ Цифровий» за перший місяць роботи завантажили більш ніж 200 000 користувачів, в ньому зареєстровано більш ніж 17 000 машин, а також використано 265 000 QR-квитків. За допомогою застосунку користувачами витрачено 28 258 724 гривень на придбання транспортних послуг, придбано 58% проїздних на місяць та 3 549 797 поїздок.
«Наш додаток – це «місто в телефоні». Це унікальний інтерфейс, через який кияни отримують міські сервіси та взаємодіють із містом. Цей застосунок був розроблений нашим підприємством та належить місту.
За місяць роботи додаток довів свою надійність і стабільність функціонування, не було зафіксовано жодного збою в роботі», – повідомив заступник директора комунального підприємства «Головний інформаційно-обчислювальний центр ГІОЦ» Євген Коробенко.
За словами заступника директора КП «ГІОЦ» з розвитку та експлуатації транспортних ІТ-систем Дмитра Шевченка, новим додатком користуються не тільки пасажири громадського транспорту Києва, які купують у додатку електронний квиток, а й власники автомобілів. Він додав, що вже найближчим часом функціонал застосунку доповниться послугами оплати паркування в місті. Також він анонсував впровадження інтерактивної мапи наявних місць для паркування, що значно спростить життя водіям.http://www.youtube.com/embed/v9StzuI-rL8?rel=0
Своєю чергою Євген Коробенко також анонсував нові функції, які незабаром стануть доступними користувачам застосунку «Київ Цифровий».
Насамперед, це втілення елементів електронної демократії у місті.
«Незабаром у застосунку можна буде голосувати за проекти в рамках Громадського бюджету Києва. Кияни зможуть у режимі реального часу віддавати свої голоси за найкращі проекти, що покращують їхнє середовище», – заявив Євген Коробенко.
Голова Науково-технічної ради Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Петро Оленич наголосив, що один із найближчих проектів у рамках цифровізації – це застосування машинного навчання для зменшення заторів на дорогах міста. Він також зазначив, що цифровізація дозволяє забезпечити законність і прозорість прийняття рішень на муніципальному рівні.
«Наш найбільш амбітний проект – це позбавлення Києва заторів. У співпраці з однією з найбільш авторитетних міжнародних корпорацій, ми починаємо роботу з оптимізації транспортних потоків за допомогою машинного навчання».
Коли правила одні для всіх, ніхто не може незаконно впливати на процеси. Втілення цих принципів у земельній сфері у вигляді створення публічної кадастрової карти Києва вже дозволило позбутись впливу будівельної мафії на міську владу. Тож позиція Віталія Кличка – постійне вдосконалення цифрової інфраструктури, щоб унеможливити корупцію та будь-який вплив олігархів на власність громади Києва», – наголосив Петро Оленич.
Нагадаємо, що «Київ Цифровий» – це застосунок, який прийшов на зміну Kyiv Smart City. Він об’єднує низку міських сервісів, кількість яких постійно збільшується, наразі киянам доступні поповнення транспортної карти, QR-квитки у смартфоні, сповіщення про ремонтні роботи від комунальних служб, оплата паркування та штрафів, повернення евакуйованої автівки без черг.
Джерело: КМДА
Авто, Автомобили, Водії, Київ Цифровий, КМДА, Міські сервіси