
Наразі команда Міністерства цифрової трансформації України працює над тим, щоб застосунок державних послуг «Дія» став міжнародним. Міністри цифрової трансформації низки європейських країн готові сприяти швидкій інтеграції цифрових документів у «Дії» до своїх національних систем, повідомляє пресслужба Мінцифри.
Допомагаємо

Допоможемо зібрати кошти на тепловізори для рятівників Миколаївської та Харківської областей
І тут, вочевидь, мова не про українські COVID-сертифікати — їх ЄС та низка інших країн вже визнають понад рік. І хоча прямо по тексту ніде не згадується, які саме документи готуються визнати інші країни, судячи з усього, йдеться про цифрові паспорти та інші документи (водійське посвідчення та, можливо, ще якісь документи).

Повідомляється, що Молдова вже зараз ухвалює необхідні законодавчі зміни для визнання «Дії». З Польщею ми реалізуємо технічну інтеграцію для показу українських документів у їхньому застосунку. У Мінцифрі висловили сподівання, що так само швидко вдасться налагодити співпрацю і з іншими країнами.
Власне, після завершення офіційної частини International Diia Summit в Давосі очільник Мінцифри Михайло Федоров особисто зустрівся із цифровими лідерами Латвії, Словаччини, Болгарії, Молдови, Словенії, Фінляндії та Канади для обговорення взаємовизнання цифрових документів у «Дії» за кордоном.
Коли це станеться, українці із цифровими документами в застосунку «Дія» зможуть подорожувати між країнами та використовувати їх у всіх життєвих ситуаціях за кордоном.
У Мінцифрі також натякнули на низку цифрових проєктів, які реалізовуються у партнерстві з іншими країнами. Серед них — участь у відкритих конкурсах програми Digital Europe, реалізація сервісу e-delivery для громадян, взаємне визнання електронних підписів, дистанційне навчання, кіберзахист та протидія пропаганді.
Також Уряд України підтвердив плани щодо етапного будівництва європейської колії, аби з’єднати українську залізницю з ЄС (спочатку з’єднають кілька основних вузлів та великих міст, а далі поступове розширять євроколію по всю країну) та приєднання до роумінгового простору ЄС та до єдиної зони платежів у європейській валюті SEPA. Перше дасть можливість здійснювати дзвінки між ЄС та Україною без додаткових витрат, а також дозволить українцям користуватися мобільним інтернетом за домашніми тарифами. Друге — може відбутися вже влітку і дасть змогу робити перекази у євро без жодних комісій.
Україна ініціювала переговори щодо приєднання до роумінгового простору ЄС
Джерело: Мінцифра
«Дія», Адміністративні послуги, Михайло Федоров, Мінцифра, Сервіси