Мало хто засумнівається, що інформаційна безпека та захист персональних і секретних даних – це основа безпеки будь-якої держави. В іншому випадку країна знаходиться під ударом зовнішнього ворога і стає повністю вразливою в усіх відношеннях.
Про це виданню Nikmedia розповіли провідний інженер «Укртелекому» Миколаївської філії дирекції первинної мережі Юрій Бабенко та інженер 1-ої категорії Володимир Степаненко.
«На сьогоднішній день в Україні відбувається державна зрада. Ліквідується первинна мережа ПАТ «Укртелеком», з цієї мережі працюють всі канали і всі об’єкти спецзв’язку. Якщо завтра ліквідується первинна мережа, то Президент України Петро Порошенко не зможе зв’язатися з владою в регіонах, в обласних і районних центрах. Зараз вся ця мережа знаходиться в руках однієї людини – це Рінат Ахметов.
На сьогоднішній день він вирішує, кого забезпечувати трафіком, а кому його не давати. Ми вважаємо, що така ситуація ніяк не в’яжеться з інформаційною безпекою країни і те, що відбувається з первинною мережею, можна назвати державною зрадою і прямої диверсією. Тому що після ліквідації первинних мереж ми можемо залишитися без зв’язку взагалі. Без секретного урядового зв’язку, без зв’язку СБУ, міністерства оборони, МНС, оголивши повітряний простір держави. Ми повністю перестанемо контролювати інформаційне поле країни. За нашими магістралях працюють також і телеканали, і взагалі весь зв’язок працює в цій мережі. Весь інтернет, який ми маємо в наших будинках – це теж працює по наших мереж.
У разі ліквідації первинної мережі ми можемо всі залишитися і без інтернету.
Що нас привело до таких висновків? 24 жовтня судом міста Києва було порушено питання про те, що «Укртелеком» так і не побудував мережу спецпризначення, тобто ту секретну мережу, яка повинна бути єдиною по всій Україні, на яку було виділено 220 млн. гривень з держбюджету. За ці гроші були побудовані майданчики, поставлено обладнання біля наших об’єктів в які заходять канали спецзв’язку. Далі вони включаються в наше обладнання, йдуть по нашим каналам первинної мережі і виходять на іншому кінці в каналі спецзв’язку. Як ви розумієте в цьому практично відсутня секретність, так як окремого каналу спецзв’язку не існує. Пізніше ми сподівалися, що будуть якісь накази і розпорядження з переводу людей законно і офіційно, але законно і офіційно нам ніхто не пропонував. Людей змушують примусово переходити на низькі оклади з пониженням на посадах.
Це робиться по всій Україні для того, щоб розвалити мережу руками своїх робітників. І у керівництва будуть підстави розформувати первинну мережу законним способом, і залишити підпорядкування на обласних рівнях в регіонах. В результаті секретність і вразливість конфіденційної інформації буде повністю втрачена.
На сьогоднішній день з 3,5 тис. 1600 співробітників уже написали заяви про перехід на інші посади. Це в основному в районах та обласних центрах, не рахуючи міста Києва. Спочатку по регіонах «пресують» писати заяви за власним бажанням або будете звільнені, не чіпають місто Київ і зону АТО.
На сьогоднішній день є пряма загроза прослуховування всієї інформації, більше того, я хочу сказати, що на сьогоднішній день є загроза зміни команди «+» на «-»! Скажімо, з Києва йде команда «плюс», а на якомусь НРП (не обслуговуючий регенераційний пункт – прим. ред.) цю команду можна поміняти на команду «мінус». Це означає, що по команді впровадження може бути змінено будь-яку дію уряду України. Цим можна порушити роботу аеропортів, банківської системи, причому до найтрагічніших наслідків.
Та все таки оптимізм є. Ми вважаємо що все робиться не законно. Ми, насамперед як громадяни, зацікавлені, щоб припинити це свавілля, інакше ми перетворимося на «бананову республіку». Ми вже зверталися і в Кабінет Міністрів і в Адміністрацію Президента, в правоохоронні органи, але поки нам сказали, що йдуть розгляди з цього питання».
Для довідки: За радянських часів функціонувало виробничо-технічне управління зв’язку. Сюди входили: поштамт, телеграф, міжміська телефонна станція, міські АТС, радіозв’язок та районні вузли зв’язку.
Це режимне, стратегічне підприємство, воно, зокрема, забезпечувало і оповіщення населення, мало свій Статут, а його співробітники відповідним посадам, секретні допуски. Після розвалу СРСР, до початку 2000-х, пошта і електрозв’язок були розділені. Далі «Укртелеком» отримав все, що стосується електрозв’язку, міжміську АТС, МТС, телеграф та ін.
У 2010 році з початком президентства Януковича пішов процес продажу-передачі «Укртелекому» Рінату Ахметову. І сьогодні 93% акцій ПАТ «Укртелеком» належать йому, а 7% акцій гіпотетично залишилися у співробітників «Укртелекому». Ті, хто не продав свої акції незважаючи на тиск і неприкритий шантаж, повинні були тримати їх у банку, а на руках мали підтверджуючі сертифікати. Не так давно за вказівкою керівництва «Укртелекому» акції були переведені в міжнародний банк ПАТ КБ «Євробанк», а їх власники повинні були пройти персоніфікацію про що багато хто просто не знали або дізналися занадто пізно. Без персоніфікації вони акціонерами бути фактично перестали.
Таким чином реально власниками акцій із зазначених 7% залишилися одиниці. На 16 грудня київським керівництвом призначений загальний збір акціонерів «Укртелекому», але зареєструватися як акціонери на цей захід можуть тільки ті, хто пройшов персоніфікацію в міжнародному банку. На зборах передбачалося переглянути Статут, Положення про Наглядову раду і поміняти його склад.
Очевидно, що за цим стоять серйозні зміни в діяльності «Укртелекому», які на місцях вже йдуть повним ходом, причому з необоротними наслідками. Так, 31 жовтня з Києва надійшов наказ № 583. В результаті у філіях «прибирають» інженерні посади, фахівців переводять в електромонтери, а керівних працівників – в інженери, або скорочують.
Протизаконним чином запрошуються у відділ кадрів співробітниці, що знаходяться в декретних відпустках, де їм роз’яснюється, що оскільки посада їх буде все одно скорочена, то вийти з декретної відпустки їм буде нікуди. А тому краще всього звільнитися зараз за згодою сторін або за власним бажанням. При стажі до 5 років виплачуються 3 оклади замість 6-ти, згідно з розпорядженням КМУ від 12.10.2010 р № 1948-р, понад 20-ти років – 6 окладів замість 36-ти. Як стверджують керівники кадрової служби, діють вони від імені ексглави правління ПАТ, росіянина Олександра Баринова, який в свою чергу є політичним представником Ріната Ахметова.
У той же самий час, незважаючи на відомий наказ, йде активний прийом на роботу не зв’язківців, не професіоналів, а потрібних людей – в основному з банківської сфери.
Примітно, що 4 жовтня 2013 ПАТ «Укртелеком» стало частиною Групи СКМ. В результаті завершення угоди по купівлі 100% акцій компанії UA ТELECOMINVEST LIMITED (Кіпр), якій належать корпоративні права ТОВ «ЕСУ» (володіла 92,79% акцій ПАТ «Укртелеком»), група СКМ стала мажоритарним акціонером компанії. У складі наглядової ради практично всі вихідці з СКМ Ріната Ахмета, і двоє громадян Росії – Олександр Барінов та Катерина Лапшина.
Довідка: Публічне акціонерне товариство «Укртелеком» – одна з найбільших компаній України, що надає повний спектр телекомунікаційних послуг у всіх регіонах країни. Особливо сильні позиції товариство має на ринку послуг доступу до мережі Інтернет та фіксованої телефонії.
ПАТ «Укртелеком» створило найпотужнішу в Україні національну магістральну мережу передачі даних, побудовану на базі сучасної технології DWDM, яка дозволяє надавати споживачам сучасні телекомунікаційні послуги майже у всіх населених пунктах України. Компанія пропонує своїм клієнтам практично всі види сучасних телекомунікаційних послуг, зокрема:
міжнародний, міжміський та місцевий телефоннийзв’язок;
послуги передачі даних іпобудови віртуальнихприватних мереж;
інтернет – послуги, вт. ч. послугу «ІнтернетвідУкртелекому»- швидкіснийдоступдо мережі Інтернетдляабонентів мережіфіксованого телефонного зв’язку;
постійнеIP-з’єднання повиділеній лінії; апаратний івіртуальнийхостинг;
надання в користуваннявиділенихнекомутованихканалів зв’язку;
ISDN;
відеоконференцзв’язок;
проводове мовлення;
телеграфний зв’язок;
мобільний зв’язок за технологією UMTS/WCDMA (оператор «ТриМоб»).
По материалам: http://nslovo.com/blog/informatsijna-dyversiya-ukrtelekomu-vid-ahmetova