protelecom

Опитування Київстар: понад 47% випадків шахрайства – обіцянка виграшу чи перемоги в неіснуючих акціях

Дотримання кібер- та інформаційної гігієни – життєво необхідна навичка, а надто в умовах гібридної війни. Це стосується кожного користувача ґаджетів – від кнопкового телефону до планшета та комп’ютера. Адже від цього залежить власна безпека, а подекуди й безпека інших людей.

Впродовж жовтня в Україні та світі проходить Місяць кібербезпеки. Київстар традиційно долучається до активностей, з метою привернути увагу суспільства до питань кіберзахисту та відповідальної поведінки у кіберпросторі. Уже другий рік поспіль телеком оператор проводить опитування серед користувачів, аби з’ясувати, наскільки серйозно вони сприймають загрози кібершахрайства.

«Є позитивні зрушення у ставленні українців до кібербезпеки. Це важливо, адже найчастіше кібершахрайство – це соціальна інженерія, де шахраї вдаються до психологічних підходів, щоб виманити матеріальні цінності або персональні дані.  Це ж стосується й інформаційної гігієни: не вміючи відрізнити правди від вигадки, люди ризикують опинитися в неприємних ситуаціях», – говорить директор з кібербезпеки Київстар, Юрій Прокопенко. 

В опитуванні Київстар взяли участь більше 700  користувачі ґаджетів. Види шахрайства із залученням мобільного телефону, з якими учасники опитування мали справу, виглядають так:

Реакція опитаних на дії шахраїв теж змінилася:

Київстар вже кілька років поспіль проводить кампанію з інформаційної та кібергігієни та закликає завжди дотримуватись правил інформаційної та кібергігієни, вони досить прості та допомагають уникнути неприємних ситуацій:  

Детально про профілактику мобільного шахрайства: за посиланням

Джерело: Київстар

Exit mobile version