protelecom

Скасувати пільги, повернути перевірки та штрафи для бізнесу планується з 1 серпня 2023 року – Гетманцев

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт №8401, який скасовує пільги для бізнесу, запроваджені на час війни. Про це повідомив Данило Гетманцев.

Зазначимо, від початку планувалося, що пільги для українського бізнесу діятимуть до кінця воєнного стану. Проте уряд вирішив скасувати пільги вже з 1 липня 2023 року, не чекаючи на перемогу. Однак депутати не встигли вчасно розглянути законопроєкт, тому його запровадження перенесли на 1 серпня 2023 року.

До другого читання в урядовий законопроєкт внесли чимало змін, проте основну його суть не змінили – у підприємців забирають пільговий розмір єдиного податку 2% та відновлюють податкові перевірки.

Єдиний податок

Правки, в основному, докладніше розписують механізм відмови від ставки єдиного податку 2%:

Повернення податкових перевірок

Законопроєкт передбачає скасування чинного мораторію на проведення податкових перевірок бізнесу з 1 серпня 2023 року. Проте вводяться певні обмеження на проведення таких перевірок.

Мораторій на проведення:

  1. усіх перевірок ФОП 1 і 2 груп (крім тих, що проводяться через припинення господарської діяльності) – до 1 серпня 2024 року;
  2. документальних або фактичних перевірок платників податків або об’єктів, що зареєстровані/розташовані на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій).

Обмеження на проведення у 2023-2024 рр. планових перевірок такими виключними умовами:

  1. платник податків здійснює господарську діяльність, пов’язану з виготовленням/реалізацією підакцизної продукції, або є суб’єктом грального бізнесу чи фінансовою установою;
  2. або платник податків відповідає одній з ознак ризику (рівень сплати податку на прибуток або ПДВ на 50% нижчий за середній показник галузі; дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази; інші операційні витрати перевищують 30 % загальних витрат операційної діяльності; заробітна плата, яка нарахована/виплачена податковим агентом, менша середньої по регіону у відповідній галузі тощо). Середні показники для застосування цих критеріїв публікуватимуться на сайті ДПС.

Разом з тим, законопроєкт передбачає наступне:

Зазначимо, під час розгляду законопроєкту в сесійній залі він ще може зазнати змін.

Джерело: ВРУ

ЗаконопроєктиПодаткиУкраїнські новиниФОП

Exit mobile version